KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14752041
nr 1475 2041
Ebba Hedqvist
(1909-2001), Sverige
"Uppbrottet". Signerad, daterad -88. Blandteknik, yttermått inklusive ram: 46x58 cm
Ebba Hedqvist, svensk bildkonstnär född 1909, död 2001.
Utrop:
800 kr
Såld:
400 kr
måndag 20 juni 2022
kl 19:22:34
350 kr
20 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer